август, 2023 ел
җомга

Бүген «Татар-информ» МА мәйданчыгында Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры катнашында матбугат конференциясе узды. Чараның темасы – «Татарстан Республикасында хезмәт һәм мәшгульлек: яңалыклар, динамика, тенденцияләр һәм үсеш».

гыйнвар, 2023 ел
пәнҗешәмбе

2022 елда Татарстанда 7 266 социаль контракт төзелгән. Социаль контрактлар ярдәмендә 4 379 кеше эшкә урнашты, 2 227 граждан үз эшен ачты, 152 граждан шәхси ярдәмче хуҗалык булдырды.

Бүген Министрлыкның «Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау: 2022 ел нәтиҗәләре һәм 2023 елга бурычлар» дигән йомгаклау коллегиясе утырышы узды.

февраль, 2022 ел
дүшәмбе

«Демография» илкүләм проектының максатчан күрсәткечләренә ирешү буенча чаралар кысаларында Лениногорск шәһәре халыкны эш белән тәэмин итү үзәге базасында гражданнар өчен мәгълүмати чара узды. «Исток-Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгече авыр тормыш хәлен җиңүдә гаиләләргә ярдәм итү формасы буларак социаль контракт турында сөйләде.

гыйнвар, 2022 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының «Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау: 2021 ел нәтиҗәләре һәм 2022 елга бурычлар» дигән йомгаклау коллегиясе утырышы узды.

Татарстан Республикасында 2021 елда 8 428 социаль контракт төзелгән, алар 25 меңгә якын кешене колачлаган. Һәр икенче социаль контракт эшкә урнаштыру максаты белән төзелгән.