июль, 2024 ел
сишәмбе

2 июльдә Тәтеш районының социаль яклау бүлеге базасында ата-аналары алимент түләүдән баш тарткан балалары булган гаиләләргә түләүсез хокукый ярдәм көне оештырылды. Чарада суд приставлары хезмәте, мәшгульлек үзәге, балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясе, социаль яклау белгечләре катнашты.

март, 2024 ел
чәршәмбе

5 мартта Әлмәт районының социаль яклау идарәсендә балигъ булмаган балаларны тәрбияләүче гаиләләргә алимент түләтү мәсьәләләре буенча хокукый ярдәм көне узды.

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

6 февральдә Әлмәт районының социаль яклау идарәсендә алимент түләтү мәсьәләләре буенча балигъ булмаган балаларны тәрбияләүче гаиләләргә хокукый ярдәм көне узды.

гыйнвар, 2024 ел
чәршәмбе

16 гыйнварда Әлмәт районының социаль яклау идарәсендә балигъ булмаган балалар тәрбияләүче гаиләләргә алимент түләтү мәсьәләләре буенча хокукый ярдәм күрсәтү көне узды.

ноябрь, 2023 ел
чәршәмбе

Әлмәттә гаиләләргә хокукый ярдәм көне уздырылды

август, 2023 ел
сишәмбе

Бүген Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова ата-аналары алимент түләүдән баш тарткан балигъ булмаган балалары булган гаиләләргә хокукый ярдәм күрсәтү өчен кабул итү көне уздырды.

август, 2023 ел
дүшәмбе

Әлмәт муниципаль районының социаль яклау идарәсендә чираттагы балигъ булмаган балаларны тәрбияләүче гаиләләргә бердәм хокукый ярдәм көне үткәрелде.

апрель, 2022 ел
чәршәмбе

5 нче апрель көнне Югары Ослан муниципаль районында «Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге базасында ата-аналары алимент түләүдән качып йөрүче балигъ булмаган балаларны тәрбияләүче гаиләләргә хокукый ярдәм күрсәтү мәсьәләләре буенча гражданнарны кабул итү булды.

гыйнвар, 2022 ел
чәршәмбе

11 гыйнварда Лениногорск шәһәрендә ата-аналары алимент түләүдән качып йөрүче балигъ булмаган балалары булган гаиләләргә хокукый ярдәм күрсәтү буенча кабул итү көне узды.