җомга

Ел саен Балтач районында «Наз» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең өй бүлеге белгечләре 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз һәм ялгыз яшәүче гражданнарны өйләренә барып барлыйлар. Бу чара «Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелә. Йортларга йөрүләр авыл җирлекләре, газ хезмәтләре вәкилләре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре белән берлектә үткәрелә.

сишәмбе

Тукай районындагы Иске Абдул авылында яшәүче гражданнарга диспансерлаштыру үтү өчен район хастаханәсенә китерү буенча ашыгыч социаль хезмәт күрсәтелде.

пәнҗешәмбе

Россия Президенты Владимир Путин инициативасы белән оештырылган «Демография» милли проекты кысаларында Теләче районының «Чишмә» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә 65 яшьтән өлкәнрәк авыл халкын медицина учреждениеләренә илтү уңышлы оештырыла.

чәршәмбе

«Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проекты чараларын тормышка ашыру максатыннан Мамадыш районының «Кайгырту» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге социаль хезмәткәрләре даими рәвештә өлкәннәр белән социаль-тернәкләндерү чаралары үткәрә.

сишәмбе

Һөнәри юнәлеш – «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең көндезге тору бүлегендә социаль хезмәтләр алучыларны социализацияләүнең мөһим юнәлешләренең берсе. Аларның күзаллауларын киңәйтү, «Демография» милли проекты кысаларында уку мөмкинлекләре турында мәгълүмат бирү максатыннан, бүлекчә карамагындагылар өчен Яр Чаллы шәһәренең «Россия эше» кадрлар үзәге хезмәткәрләре белән очрашу оештырылды.

җомга

27 февральдә Спас өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты базасында «Өлкән яшьтәге гражданнарның һәм инвалидларның актив озын гомерлелеген һәм сәламәтлеген саклау практикасы» стажировка мәйданчыгы эшли башлады. Бу эш юнәлеше Президент Владимир Путин инициативасы белән оештырылган «Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында сайланган.

чәршәмбе

Чистайның «Юлдаш» өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында «Демография» милли проекты чараларын тормышка ашыру кысаларында социаль хезмәтләр алучылар белән «Гарденотерапия» технологиясе уңышлы тормышка ашырыла.

сишәмбе

«Россия» Халыкара күргәзмә-форумында дүртенче Актив озын гомерлелекнең иң яхшы практикаларын бөтенроссия сайлап алу җиңүчеләрен бүләкләделәр. Бөтенроссия сайлап алу «Демография» милли проектын үстерү өчен, Россия Хезмәт министрлыгы ярдәме белән, «Милли өстенлекләр» АКБО тарафыннан оештырыла.

пәнҗешәмбе

Югары Ослан муниципаль районында «Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә өлкән буын гражданнарының тормыш сыйфатын һәм сәламәт гомер озынлыгын арттыруга юнәлдерелгән «Демография» милли проектының «Өлкән буын» региональ проекты кысаларында медицина хезмәткәрләре белән ведомствоара хезмәттәшлек алып барыла.

чәршәмбе

Яр Чаллы шәһәренең «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә техник тернәкләндерү чараларын файдалануга бирү пункты эшли башлады.