апрель, 2024 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы эш бирүчеләре «Россиядә эш» хезмәт мөнәсәбәтләре һәм мәшгульлек өлкәсендә бердәм цифрлы платформасында 46 250 вакансия тәкъдим итә.

апрель, 2024 ел
сишәмбе

«Россия» Халыкара күргәзмә-форумында Һөнәрләр фестивале кысаларында ИТ-яллар узды. 31 мартта Татарстан Республикасы тармак һәм тармакта ихтыяҗ булган белгечлекләрне тәкъдим итте.

пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы эш бирүчеләре «Россиядә эш» хезмәт мөнәсәбәтләре һәм мәшгульлек өлкәсендә бердәм цифрлы платформасында 45 954 вакансия тәкъдим итә.

пәнҗешәмбе

Россия Президенты Владимир Путин 2024 елны илдә Гаилә елы дип игълан итте. Чаралар гаиләне саклау өлкәсендә дәүләт сәясәтен популярлаштырырга, традицион гаилә кыйммәтләрен саклауга, гаиләләрнең иминлеген яхшыртуга ярдәм итәргә тиеш.

пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы эш бирүчеләре «Россиядә эш» хезмәт мөнәсәбәтләре һәм мәшгульлек өлкәсендә бердәм цифрлы платформасында 46 271 вакансия тәкъдим итә.

февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы эш бирүчеләре «Россиядә эш» хезмәт мөнәсәбәтләре һәм мәшгульлек өлкәсендә бердәм цифрлы платформасында 49 945 вакансия тәкъдим итә.

гыйнвар, 2024 ел
җомга

2023 елда тармак социаль-хезмәт өлкәсенең мөһим бурычларын хәл итте. Аларның берсе – республика икътисадын хезмәт ресурслары белән тәэмин итү. Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының киң вәкиллекле йомгаклау утырышында министр Эльмира Зарипова сөйләде.

Республиканың хезмәт базарындагы хәл хезмәткәрләргә ихтыяҗның артуы һәм мәшгульлекнең югары дәрәҗәсе белән характерлана – 62,1 %.

Кадрлар кытлыгы шартларында мәшгульлек хезмәте эшендә өстенлекләр эш бирүчеләргә кадрлар җәлеп итү мәсьәләләрендә хезмәт күрсәтү ягына үзгәрде.

Бүген Министрлыкның «Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау: 2023 ел нәтиҗәләре һәм 2024 елга бурычлар» дигән киң вәкиллекле йомгаклау утырышы узды.