апрель, 2024 ел
сишәмбе

«Россия» Халыкара күргәзмә-форумында Һөнәрләр фестивале кысаларында ИТ-яллар узды. 31 мартта Татарстан Республикасы тармак һәм тармакта ихтыяҗ булган белгечлекләрне тәкъдим итте.

сишәмбе

11 мартта «Россия» Халыкара күргәзмә-форумында Һөнәрләр фестивале старт алды. 12 апрельгә кадәр ВДНХ киңлегендә экспертлардан 150дән артык мастер-класс, эре эш бирүчеләр белән очрашулар, һөнәри юнәлеш бирү тестлары, викториналар, экскурсияләр, белем бирү программалары презентацияләре узачак. Фестивальнең төп максаты – заманча хезмәт базарының күптөрлелеген күрсәтү, булачак һөнәр яки беренче эш урынын сайлаган яшьләргә оптималь вариантны сайларга ярдәм итү.

дүшәмбе

пәнҗешәмбе

5–6 мартта Мәскәүдә ВДНХда «Хатын-кызлар: традицияләрне саклыйбыз – Россияне үстерәбез» Бөтенроссия хатын-кызлар форумы узды. Форумның икенче көнендә Татарстан Республикасы мәйданчыгында хатын-кызлык образын ачучы иҗади традицияләрне саклауга юнәлдерелгән мастер-класслар узды.

сишәмбе

«Россия» Халыкара күргәзмә-форумында дүртенче Актив озын гомерлелекнең иң яхшы практикаларын бөтенроссия сайлап алу җиңүчеләрен бүләкләделәр. Бөтенроссия сайлап алу «Демография» милли проектын үстерү өчен, Россия Хезмәт министрлыгы ярдәме белән, «Милли өстенлекләр» АКБО тарафыннан оештырыла.

22 февральдә Мәскәүдә дүртенче Актив озын гомерлелекнең иң яхшы практикаларын бөтенроссия сайлап алу җиңүчеләрен бүләкләделәр. Бүләкләү тантанасы «Россия» күргәзмәсендә узды.

дүшәмбе

Мәскәүдә «Россия» Халыкара күргәзмә-форумы кысаларында Милли казанышлар форумы уза. 16 февральдә «Заманча хезмәт базары өчен кадрлар сәясәте» тематик көне узды.

җомга

Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында кызыклы чара оештырылды. Тәрбияче Ксения Хваткова социаль хезмәтләр алучыларга республикада эшләп килүче җитештерү комплекслары, «Алабуга» һәм «Иннополис» махсус икътисади зоналары, «Химград» технополисы, «Мастер» КИП, IT-парклар турында сөйләде.

гыйнвар, 2024 ел
сишәмбе

«Россия» күргәзмәсендә, «Туганнарыбыз – Яратканнарыбыз» Бөтенроссия гаилә форумы кысаларында «Россия династияләре» масштаблы конкурс программасы тәмамланды. Конкурс биш тректан торды: «Гаилә талантлары тамашасы», «Ватан белгечләре», «Буыннар бәйләнеше» Белем.Уены», «Гаилә рецептлары», «Бар эшкә дә уңган».

19 гыйнвардан Зәй районының «Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре өйдә социаль хезмәтләр алучылар өчен Татарстан Республикасында Фәнни-технологик үсеш елына багышланган танып белү чаралары үткәрә башладылар.