җомга

Азнакай өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты хезмәткәрләре социаль хезмәтләр алучылар өчен яңа күңел ачу чарасы уйлап тапкан. Гаилә елында учреждениедә гаилә парларын вальс биергә өйрәтергә булганнар.

дүшәмбе

Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында гаилә агачы ясау буенча мастер-класс үткәрелде. Чараны Россиядә Гаилә елына багышладылар.

җомга

Бүген Буаның өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында Гаилә елы кысаларында гаилә парлары катнашында шахмат-шашка турниры узды. Аны тәрбияче Анастасия Добридень үткәрде. Чараның максаты – гаиләләрне буш вакытларын күңелле итеп үткәрүгә җәлеп итү.

Татарстан Республикасының Спас өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында «Талантларга бай гаилә» дигән гадәти булмаган акция старт алды. Ул Россиядә Гаилә елына багышланган. Үзара хезмәттәшлекнең яңа форматы интернат-йортта яшәүчеләрнең Спас районы һәм Болгар шәһәренең иҗади гаиләләре белән очрашуларын күздә тота.

пәнҗешәмбе

Яз җитү белән, Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында «Гарденотерапия» технологиясе кысаларында эшләүгә зур игътибар бирелә. Хезмәт буенча инструктор Наталья Котова җитәкчелегендә яшәүчеләр чәчәк һәм яшелчә үсентеләре үстерәләр.

сишәмбе

Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында фуд-арт буенча чираттагы мастер-класс үткәрелде. Бу юлы коляскада йөрүчеләргә басым ясалды. Һәркемгә максималь игътибар бирер өчен, хезмәт буенча инструктор Наталья Котова чараны кечкенә төркемдә оештырды. I төркем инвалидлар Рафис Шәфигуллин һәм Андрей Беляковны чакырдылар.

дүшәмбе

Алексеевск районы өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында социаль хезмәтләр алучылар бер зур тату гаилә булып яши. Монда үз традицияләр, гадәтләр бар, үзара аңлашу һәм хөрмәт хөкем сөрә.

Хезмәт терапиясе – Тәтеш өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында социаль хезмәтләр алучыларны тернәкләндерүнең нәтиҗәле ысулы. Дәресләрнең максатлары – хәрәкәт күнекмәләрен торгызу һәм файдалы продукт булдыру.

пәнҗешәмбе

Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында математика атналыгы кысаларында «Ике тапкыр ике – дүрт» тематик викторинасын оештырдылар. Социаль хезмәт алучыларга мәктәп программасыннан сорауларга җавап бирергә туры килде.

дүшәмбе

Алабуганың өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында Любовь Павловна Малкованың иҗади бенефисы узды. Нәкъ 20 ел элек ул интернат-йортка килә һәм бу еллар эчендә коллективның аерылгысыз өлешенә әверелә.