апрель, 2024 ел
дүшәмбе

Яшел Үзәндәге бала тудыру йортында Яшел Үзән шәһәренең халыкны эш белән тәэмин итү үзәге хезмәткәрләре хатын-кызларга «Демография» милли проекты кысаларында өстәмә һөнәри белем алу мөмкинлеге турында сөйләделәр.

март, 2024 ел
сишәмбе

Һөнәри юнәлеш – «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең көндезге тору бүлегендә социаль хезмәтләр алучыларны социализацияләүнең мөһим юнәлешләренең берсе. Аларның күзаллауларын киңәйтү, «Демография» милли проекты кысаларында уку мөмкинлекләре турында мәгълүмат бирү максатыннан, бүлекчә карамагындагылар өчен Яр Чаллы шәһәренең «Россия эше» кадрлар үзәге хезмәткәрләре белән очрашу оештырылды.

сишәмбе

«Россия» Халыкара күргәзмә-форумында дүртенче Актив озын гомерлелекнең иң яхшы практикаларын бөтенроссия сайлап алу җиңүчеләрен бүләкләделәр. Бөтенроссия сайлап алу «Демография» милли проектын үстерү өчен, Россия Хезмәт министрлыгы ярдәме белән, «Милли өстенлекләр» АКБО тарафыннан оештырыла.

сишәмбе

Бүген, 13 февральдә, Яр Чаллы шәһәренә эш визиты белән Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова килде.

сишәмбе

5 февральдә Казанның халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең Мәскәү һәм Киров районнары идарәсендә түгәрәк өстәл узды. Чарада күпбалалы ата-аналар, ялгыз ата-аналар һәм эшсез гражданнар буларак теркәлгән МХО катнашучыларының гаилә әгъзалары катнашты.

гыйнвар, 2024 ел
дүшәмбе

Өлкән яшьтәге халыкны укыту кадрлар мәсьәләсен хәл итүнең бер инструменты булып тора. 2023 елда «Демография» милли проектының «Мәшгульлеккә ярдәм итү» федераль проекты кысаларында 8,3 мең граждан укырга җибәрелгән: балалы хатын-кызлар – 4,8 мең кеше, 50 яшьтән өлкәнрәк гражданнар һәм пенсия алды яшендәгеләр – 2,4 мең кеше. Укудан соң эшкә урнашу дәрәҗәсе 83,5 %.

гыйнвар, 2024 ел
җомга

2023 елда тармак социаль-хезмәт өлкәсенең мөһим бурычларын хәл итте. Аларның берсе – республика икътисадын хезмәт ресурслары белән тәэмин итү. Бу хакта бүген Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының киң вәкиллекле йомгаклау утырышында министр Эльмира Зарипова сөйләде.

декабрь, 2023 ел
сишәмбе

«Бердәм Россия» белән минем карьерам» проекты кысаларында Яр Чаллы шәһәренең «Россия эше» кадрлар үзәгендә «Уңышлы хатын-кызның стратегиясе һәм тактикасы» хатын-кызлар клубы очрашуы узды. Чараның темасы – «Хокукый әлифба – яңа өметләр».

декабрь, 2023 ел
чәршәмбе

Декабрьдә Яшел Үзән шәһәренең халыкны эш белән тәэмин итү үзәге «Шәхси сакчы» программасы буенча җиде эшсезне укытуны оештырды. Укыту чаралары «Үзәк» спорт-техник клубы» һөнәри белем бирү учреждениесенең уку сыйныфы базасында узды.

октябрь, 2023 ел
җомга

Президент Владимир Путин йөкләмәсе буенча гамәлгә кертелгән «Демография» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасында федераль бюджет акчалары хисабына аерым категория гражданнарны укыту оештырыла.