сентябрь, 2022 ел
дүшәмбе

Түбән Каманың «Веста» гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм үзәге белгече Алевтина Коровина 3нче номерлы социаль участокта «Белемле җәяүле» дигән темага төркемле дәрес уздырган. Анда 11 балигъ булмаган бала катнашты.

август, 2022 ел
чәршәмбе

Арчаның «Өмет чаткысы» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә «Без юл хәрәкәте кагыйдәләрен беләбез» дигән танып-белү чарасы узган.

июль, 2022 ел
сишәмбе

ТР Яшел Үзән районы «Ышаныч» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә тормыш иминлеге нигезләре буенча «Куркыныч предметлар һәм күренешләр» дигән чара узган.

июль, 2022 ел
җомга

Баулы районында социаль куркыныч хәлдә булган һәм күп балалы гаиләләр буенча профилактик рейдлар дәвам итә. Күчмә чараларны «Шәфкать» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгечләре үткәрә.

июнь, 2022 ел
җомга

23 июнь көнне яшенле һәм ураган вакытында балаларның куркынычсызлык күнекмәләрен формалаштыру максатыннан Алексеевск районының «Кайгырту» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында танып-белү дәресе үткәрелде.

май, 2022 ел
пәнҗешәмбе

25 май көнне «Тәтеш балкышы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгече 6 нчы социаль участокка бару оештырды. Күчмә эш барышында социаль хезмәт күрсәтүдә торучы гаиләләргә консультация бирелде.

апрель, 2022 ел
җомга

Мәктәп каникуллары вакытында куркынычсызлык – ял итүнең мөһим аспекты. Бу теманың актуальлеге бәхәссез, чөнки балалар өйдә, урамда, юлда һәм транспортта, табигатьтә куркыныч хәлләр белән очрашырга мөмкин.

дүшәмбе

«2014-2021 елларга Татарстан Республикасында җәмәгать тәртибен тәэмин итү һәм җинаятьчелеккә каршы тору» дәүләт программасын тормышка ашыру кысаларында 25 мартта Биектауның 2 нче урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында «Үз-үзеңә ышан» клубының утырышы узды. Чарада 12 яшүсмер, шулай ук балигъ булмаганнар эшләре буенча бүлек башлыгы, «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ башлыгы, «Өмет» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре катнашты.

дүшәмбе

Шушы көннәрдә Лениногорск районы «Исток-Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе белгече Лиана Габидуллина балалар белән аралашу сәгате үткәрде. Ивановка авылында 5 нче номерлы социаль участокта узган чара вакытында медиакуллану культурасы турында сөйләштеләр.

җомга

Хәзерге заман балалары даими рәвештә контрольсез һәм күзәтүсез Интернеттан файдаланалар. Балаларның мәгълүмати куркынычсызлык дәрәҗәсен күтәрү һәм аларның мәгълүмати киңлектә куркынычсызлыгын тәэмин итү максатыннан 15 нче март көнне Минзәлә районы халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгече Ольга Бывальцева татар гимназиясе базасында «Интернет дөньясының су асты ташлары» дигән дәрес үткәрде. Чара «Цифрлы гигиена» эш программасын гамәлгә ашыру кысаларында оештырылды.