август, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген, 3 августта, Әлмәт эш белән тәэмин итү үзәгендә “Альметьевская спецтехника” ҖЧҖ катнашында эш бирүче көне узды.

Гөлнара Салихҗанова җитәкләгән “Киң күңел” проекты актив эшләвен дәвам итә. Хезмәткәрләр белән берлектә үзәкнең як бакчасында күптөрле җиләк-җимеш куаклары, агачлар утыртылды, түтәлдә яшелчәләр, 2 теплицада кыяр, борыч һәм помидорлар җитешә. Үзәккә йөрүче балалар экологик чиста яшелчәләр ашыйлар.

10 августта Яр Чаллы халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә урта профессиональ белем бирү учрежденияләренең чыгарылыш сыйныф укучылары өчен махсус вакантлы эш урыннары ярминкәсе оештырылачак.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Бүген Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Республика ресурслар үзәге базасында кино сәнгате нигезләренә өйрәтү буенча тренинг үтте.

Балалы гаиләләргә социаль ярдәм күрсәтү буенча нәтиҗәле практикалар комплексын үстерүне тормышка ашыру кысаларында "Космос" Яшьләр Үзәге белгечләре ведомствоара мәгълүмати чара үткәрде.

Шушы көннәрдә Яр Чаллы өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты белгечләре үз эшләрендә төрле социаль технологияләр куллана.

«Шатлык” приютында “Сәләмәт яшәү рәвеше өчен” дигән ШТК уены булып узды. Анда “Кояшкай” һәм “Кока-кола” командалары катнашты.

Бүген Зәй районы Карамалинский охотохозяйствосында "Никадәр матур бу дөнья!" дип исемләнгән социаль–анимацион бәйрәм узды.

Питрәч “Шатлык” приютында “Спорт калейдоскопы” дип аталган спорт чаралары узды.