май, 2024 ел
дүшәмбе

Әлмәт муниципаль районының «Опека» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсендә Җиңү көне алдыннан Хәтер дивары куелды.

апрель, 2024 ел
шимбә

Минзәләнең өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында профилактик әңгәмә узды. Ул экстремистик һәм террорчылык эшчәнлеген профилактикалауга һәм аңа каршы торуга юнәлдерелгән.

апрель, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Террорчылык һәм экстремизмны профилактикалау буенча максатчан республика программасы һәм «Синең сайлау» оператив-профилактик чарасы кысаларында Биектау районының 1 нче социаль участогында социаль куркыныч төркеменә кергән балалар белән әңгәмәләр узды. Чараны «Өмет» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре һәм балигъ булмаганнар эшләре буенча полиция бүлеге инспекторы Айнур Закиров оештырдылар.

март, 2024 ел
җомга

Экстремизм һәм террорчылык идеологиясенә каршы тору кысаларында Әлмәт районында «Опека» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре Раса дискриминациясен бетерү өчен көрәш көненә багышланган тематик сәгать үткәрделәр. Чарада балигъ булмаган социаль хезмәтләр алучылар катнашты.

март, 2024 ел
җомга

29 февральдә Минзәләнең халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә ведомстводан тыш сак бүлеге хезмәткәрләре белән берлектә террорчылыкка каршы куркынычсызлыкны тәэмин итү буенча дәрес, инструктаж һәм планнан тыш объект күнегүләре үткәрелде.

Казандагы «Апрель» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә 29 февральдә террорчылыкка каршы куркынычсызлык буенча инструктаж узды. Директор урынбасары Альбина Ушакова учреждениегә йөрүче балаларның ата-аналары һәм хезмәткәрләр өчен укыту үткәрде. Инструктаж тематикасы шартлаткыч җайланмага охшаш әйберне тапканда, шулай ук учреждениегә һөҗүм итү очрагында һәм тоткынлыкка алу очрагында хезмәткәрләрнең эш итүенә юнәлдерелгән иде.

чәршәмбе

Бүген Биектау районының «Өмет» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә террорчылыкны кисәтү буенча дәрес узды. Чарада социаль куркыныч төркеменә кергән 13 балигъ булмаган бала катнашты.

чәршәмбе

Бөгелмәнең «Яңарыш» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә «Туган ил сулышын саклыйбыз» грант проектын тормышка ашыру кысаларында балаларны Татарстан Республикасында яшәүче халыкларның гореф-гадәтләре, йолалары һәм бәйрәмнәре белән таныштыру чаралары дәвам итә.

җомга

15 февральдә Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсендә «Террорчылык – җәмгыятькә янау» дигән темага презентация чарасы оештырылды. Катнашучылар – өлкәннәр һәм балигъ булмаган социаль хезмәтләр алучылар.

декабрь, 2023 ел
дүшәмбе

Алабуганың өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында Яңа ел бәйрәмнәре алдыннан янгын һәм террорчылыкка каршы куркынычсызлык буенча инструктаж үткәрелде. Хезмәткәрләргә янгын вакытында эш итү, хәбәр итү тәртибе, янгынны сүндерү, эвакуация үткәрү турында искә төшерделәр.