июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген "Барс Канатлары" коляскада йөрүче инвалидлар Баскетбол клубы уенчылары футбол буенчаматчлар Кубогы җанатарларының паспортын алды. Андрей Чугунов һәм Александр Иванов FAN ID рәсмиләштерде.

Бүген, 15 июнь көнне, "Физ-ра" фитнес-үзәге базасында өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортлар һәм психоневрологик интернатлар карамагындагылар арасында оештырылган Республика шахмат-шашка турниры узды.

Шушы көннәрдә Алабуга халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Яшь төзүче" шәһәр яны сәламәтләндерү лагеренда эшлекле уеннар, төркемле консультацияләр һәм тестлар үткәрде.

"PROFF-навигатор" проекты кысаларында Зәй эш белән тәэмин итү үзәге белгече "Аленка" балалар бакчасында һөнәри юнәлеш бирүче чара уздырды.

Дәүләт учреждениеләре һәм иҗтимагый хезмәт күрсәтү Бөтенроссия хезмәткәрләре һөнәр берлегенең Татарстан Республика оешмасында "Иң яхшы күмәк килешү" конкурсына йомгак ясалды. Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы карамагындагы 5 учреждение җиңүче булды.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Янгыннарда балаларның һәлак булуын кисәтү максатыннан Арча “Мәрхәмәтлек үзәге”нең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре социаль-куркыныч хәлдә булган гаиләләрнең яшәү урыннары буенча өйләренә йөрүне даими рәвештә гамәлгә ашырып бара.

Төбәк квалификация үстерү агентлыгы Яшел Үзән филиалында "Маникюрша" һөнәре буенча төркем ачылды. Укуларга эшсез гражданнар арасыннан 7 кеше һәм декрет ялында булган 2 хатын-кыз кереште.

Алабуга “Астра” мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә Россия һәм дуслар көненә багышланган бәйрәм чарасы узды.

Шушы көннәрдә Лениногорск эш белән тәэмин итү үзәгендә эшсез гражданнарга психологик ярдәм күрсәтү буенча төркемле дәрес узды.