ноябрь, 2015 ел
дүшәмбе
Бүген Әлмәтнең мәгълүмати технологияләр һәм сервис техникумында урта сыйныф укучылары арасында хезмәт династияләре проектлар конкурсына йомгак ясалды.
Шушы көннәрдә Яр Чаллының "Ышаныч" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге хезмәткәрләре "Татарстан Республикасында социаль хезмәт күрсәтү өлкәсендә законнарны гамәлгә ашыру" өч көнлек укыту программасы буенча Россия дәүләт гадел хөкем университеты Казан филиалының яңадан әзерләү, квалификация күтәрү факультеты базасында укыту оештырылды.

Алабуганың "Ышаныч" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге мобиль бригадасы Халыклар бердәмлеге көне уңаеннан "Без бер халык, бер гаилә" дип исемләнгән анимацион тамаша белән Олы Шөрнәк авылында булып кайтты.

Түбән Каманың "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында яраткан халык әкиятләренә нигезләнгән викторина оештырылды. Балалар "Шалкан" әкиятен сайлап, аны сәхнәдә куйды.
Бүген Ютазы районында "Киләчәккә билет" һөнәрләр турында иншалар бәйгесенең муниципаль этабы уздырылды. Әлеге бәйге гомуми белем бирү үчреждениялеренең 7-10 сыйныф укучылары арасында уза.
Кичә Алабуганың балалар һәм яшүсмерләр өчен "Яңа йорт" социаль приютында "Без бердәм, без көчле" Халыклар бердәмлеге көненә багышланган чара узды.
Шушы көннәрдә Балтач районында Бөек Ватан сугышы ветераны, тыл хезмәтчәне, Мөнирә Гиниятованы тантаналы рәвештә хөрмәтләү узды. Аңа 90 яшь тулды.
Бүген Әлмәтнең мәгълүмати технологияләр һәм сервис техникумы бинасында "Киләчәккә билет" һөнәрләр турында иншалар бәйгесе җиңүчеләрен бүләкләделәр.

Татарстан Республикасында ҖАҖ "Лукойл" "Җир синең учыңда" социаль-мәдәни проектын гамәлгә ашыру кысаларында Бөгелмәнең "Возрождение" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә "Экологик сукмак" уен-сәяхәте узды. Әлеге сәяхәт балаларның табигать турында белемнәрен киңәйтүгә, туган туфракка сакчыл караш тәрбияләүгә юнәлтелгән.