җомга

25 апрельдә Яр Чаллы педагогия көллиятендә Инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында һөнәри осталык буенча «Абилимпикс» милли чемпионатының республика этабы узды.

дүшәмбе

20 апрельдә Яр Чаллы шәһәренең «Изгелек» инвалидларны тернәкләндерү үзәгенең көндезге тору бүлегенең социаль хезмәтләр алучылары инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында «Абилимпикс» һөнәри осталык буенча региональ чемпионат кысаларында авыр һәм күпсанлы үсеш бозулары булган затлар өчен Мөмкинлекләр фестивалендә катнаштылар.

чәршәмбе

15 апрельдән 17 майга кадәр Татарстан Республикасында беренче тапкыр Инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында «Абилимпикс» һөнәри осталык буенча милли чемпионатның региональ этабы кысаларында авыр һәм күп төрле үсеш тайпылышлары, шул исәптән интеллектуаль тайпылышлары булган затлар өчен Мөмкинлекләр фестивале узачак.

март, 2024 ел
пәнҗешәмбе

«Абилимпикс» чемпионатларында катнашучыларны эшкә урнаштыруны тәэмин итүче иң яхшы эш бирүчеләрнең бөтенроссия рейтингына йомгак ясалды. Жюри катнашучыларны эшкә кабул ителгән инвалид кешеләрнең өлеше, инвалид өчен тәкъдим ителгән хезмәт хакы дәрәҗәсе, инвалидлар өчен киңәйтелгән социаль пакет булу, махсус эш урыннары булу, җайлы эш вакытын куллану мөмкинлекләре, остаз бирү һ. б. критерийлар буенча бәяләде.

март, 2024 ел
җомга

Яр Чаллы шәһәренең «Нур» яшьләр үзәге базасында «Яр Чаллы шәһәренең тернәкләндерү үзәкләре шартларында социаль тернәкләндерү» дигән күчмә республика семинары узды, аны, башкарма комитет һәм социаль яклау идарәсе ярдәме белән, «Кояшкай» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге «Изгелек» инвалидларны тернәкләндерү үзәге белән берлектә оештырды.

дүшәмбе

Арчаның «Өмет чаткысы» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгенә сабын ясау буенча мастер-класс белән Гөлназ Газимова килде. Чараның максаты – инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында һөнәри осталык буенча «Абилимпикс» милли чемпионатына әзерлек.

пәнҗешәмбе

13 февральдә «Абилимпикс» чемпионатларында катнашучыларны эшкә урнаштыруны тәэмин итүче иң яхшы эш бирүчеләрнең региональ рейтингында катнашучы оешмаларның эшчәнлеген бәяләү буенча ведомствоара комиссия утырышы узды. Мондый рейтинг беренче тапкыр төзелә, моннан соң ул ел саен булачак.

пәнҗешәмбе

Яшел Үзәннең «Ышаныч» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә тәрбияләнүчеләрне инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикле затлар арасында һөнәри осталык буенча «Абилимпикс» региональ чемпионатында катнашуга әзерләү дәвам итә.

гыйнвар, 2024 ел
сишәмбе

Бүген Арчаның «Өмет чаткысы» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә тәрбияләнүчеләр «Царская усадьба» ресторанында булдылар. Чара һөнәри юнәлеш бирү һәм «Абилимпикс» һөнәри осталык конкурсына әзерлек максатларында оештырылды.

гыйнвар, 2024 ел
җомга

11 гыйнварда Алабуганың «Астра» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәген тәмамлаучы, «Абилимпикс» профессиональ осталык милли чемпионаты җиңүчесе Азалия Яфясованың концерты булды. Яшь башкаручы үз чыгышы белән үзәк хезмәткәрләрен, тәрбияләнүчеләрне һәм аларның әти-әниләрен сөендерде.