дүшәмбе

Тукай районында бүген Калмия авылы халкын диспансерлаштыру узу өчен район хастаханәсенә китерү оештырылды. 65 яшьтән өлкәнрәк гражданнар өчен чара «Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелде.

җомга

Бөгелмә районының «Салават күпере» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге Минзөфәр Төхбатовны туган көне белән котлады. Бабайга 87 яшь тулды.

сишәмбе

Мамадыш районында «Кайгырту» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль хезмәткәрләре «Минем гаилә альбомым нәрсә сөйләде?» дигән чара үткәрделәр. Ул Россиядә Гаилә елы кысаларында оештырылды.

«Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге һәм Зәй үзәк район хастаханәсе белгечләре ел саен диспансерлаштыру узу өчен 65 яшьтән өлкәнрәк авыл гражданнарын сәламәтлек саклау учреждениеләренә китерүне оештыруны һәм гамәлгә ашыруны дәвам итәләр.

җомга

«Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында авыл җирлегендә яшәүче 65 яшьтән өлкәнрәк кешеләрне һәм инвалидларны профилактик медицина тикшерүләрен һәм диспансерлаштыру уздыру максатыннан Теләче районының медицина оешмаларына китерү оештырыла.

Югары Ослан муниципаль районының «Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә 65 яшьтән өлкәнрәк авыл халкын районның медицина оешмаларына китерү эше дәвам итә. Эш «Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында алып барыла.

пәнҗешәмбе

«Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проекты кысаларында Спас өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортының социаль хезмәтләрен алучылар «Актив озын гомерлелек» программасы буенча шөгыльләнүләрен дәвам итәләр.

җомга

Ел саен Балтач районында «Наз» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең өй бүлеге белгечләре 80 яшьтән өлкәнрәк ялгыз һәм ялгыз яшәүче гражданнарны өйләренә барып барлыйлар. Бу чара «Демография» милли проектының «Өлкән буын» федераль проектын гамәлгә ашыру кысаларында үткәрелә. Йортларга йөрүләр авыл җирлекләре, газ хезмәтләре вәкилләре һәм гадәттән тыш хәлләр министрлыгы хезмәткәрләре белән берлектә үткәрелә.

сишәмбе

Тукай районындагы Иске Абдул авылында яшәүче гражданнарга диспансерлаштыру үтү өчен район хастаханәсенә китерү буенча ашыгыч социаль хезмәт күрсәтелде.

пәнҗешәмбе

Россия Президенты Владимир Путин инициативасы белән оештырылган «Демография» милли проекты кысаларында Теләче районының «Чишмә» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә 65 яшьтән өлкәнрәк авыл халкын медицина учреждениеләренә илтү уңышлы оештырыла.