май, 2024 ел
пәнҗешәмбе

14 майда Минзәлә районы халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре «Транспорт» дәресләре кысаларында көндезге тору төркеме өчен «Шәһәрдә юл хәрәкәте кагыйдәләрен өйрәнү» уен-практикумын үткәрделәр. Чараның максаты – юлда куркынычсызлык күнекмәләрен формалаштыру.

март, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Бөгелмә районында «Салават күпере» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль эш буенча белгече Динара Хәйретдинова «Куркынычсыз юлларга – әйе» дигән мәгълүмати-аңлату акциясе үткәрде.

февраль, 2024 ел
сишәмбе

Әлмәт муниципаль районының «Опека» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә Хокук саклау органнары белән хезмәттәшлек идарәсенең баш белгече Фирая Юнысова белән берлектә агитация-профилактика чарасы – «Балачак иминлеге» акциясе уздырылды. Чарада балалар һәм аларның әти-әниләре катнашты.

гыйнвар, 2024 ел
дүшәмбе

Әлмәт районының «Опека» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә балалар һәм аларның әти-әниләре белән «Куркынычсызлык өчен каникуллар юк» дигән агитация-профилактика чарасы уздырдылар.

гыйнвар, 2024 ел
сишәмбе

Кукмара районында «Шәфкать» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә «Светофор һәм юл билгеләре» дигән танып белү дәресе узды.

сишәмбе

18 декабрьдә Алексеевск районындагы «Кайгырту» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында юл йөрү кагыйдәләре буенча профилактик чара узды. Аны тәрбияче Алексей Шатков үткәрде.

дүшәмбе

Шушы көннәрдә «Тәтеш балкышы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге белгечләре яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге һәм «Юл хәрәкәте иминлеге» ДБУ белән берлектә спорт фестивале оештырдылар.

Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге психологы «Юлда куркынычсызлыкның төп кагыйдәләре» дигән рәсем конкурсы үткәрде.

чәршәмбе

Инвалидлар декадасы кысаларында Арчаның «Өмет чаткысы» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгенә «Юл хәрәкәте иминлеге» дәүләт бюджет учреждениесенең Арча районындагы профилактика бүлеге башлыгы Энҗе Мөхәммәтҗанова һәм ЮХИДИ дәүләт инспекторы Михаил Светлаков килде.

җомга

Алексеевск районында «Кайгырту» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты тәрбиячесе Марина Сәгыйдуллина юл йөрү кагыйдәләре буенча «Юлларда сак бул» дигән буклетлар әзерләү һәм тарату буенча дәрес үткәрде. Чара юлларда имгәнүләрне профилактикалау кысаларында һәм балаларның юл куркынычсызлыгы кагыйдәләрен белүен ныгыту һәм балаларны профилактик эшкә җәлеп итү максатында оештырылды.