җомга

19 апрельдә Яр Чаллы шәһәренең «Изгелек» инвалидларны тернәкләндерү үзәге белгечләре шашка һәм дартс буенча ярышлар үткәрделәр. Чара Татарстан Республикасының «Спорт хәрәкәте» инвалидлар региональ иҗтимагый оешмасы рәисе Әсхәт Галиев һәм «Динамо» шәһәр советы ярдәмендә оештырылды. Турнир социаль хезмәтләр алучылар арасында сәламәт яшәү рәвешен популярлаштыруга юнәлдерелгән.

җомга

Лениногорск районы «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә сәламәт яшәү рәвеше турында сөйләштеләр. 5 нче социаль участокта гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге белгече Лиана Габидулина «Сәламәтлек юллары» дигән викторина үткәрде.

пәнҗешәмбе

Сәламәт яшәү рәвешен формалаштыру, социаль хезмәт күрсәтү учреждениеләрендә хезмәт алучыларның социаль активлыгын арттыру максатыннан Министрлык республика шахмат-шашка турниры уздыра.

дүшәмбе

Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль педагогы Оксана Лямова «Мәкерле сәламәтлекне бозучылар» дигән мәгълүмати сәгать үткәрде.

сишәмбе

Менделеевск муниципаль районындагы «Кама таңнары» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр өчен көн саен сәламәт яшәү рәвеше күнекмәләрен формалаштыру буенча чаралар үткәрелә.

дүшәмбе

1 март көнне Лениногорск муниципаль районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге психологы «Без – сәламәт буын» акциясен үткәрде.

пәнҗешәмбе

Яр Чаллы шәһәренең «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге базасында Ватанны саклаучылар көненә багышланган бәйрәм концерты узды. «Чишмә» Халыклар дуслыгы йортының артистлары һәм иҗади коллективлары көндезге тору бүлеге карамагындагыларның һәм Актив озын гомерлелек мәктәбендә катнашучыларның кәефен күтәрергә килделәр.

чәршәмбе

2024 ел ил Президенты Владимир Путин тарафыннан Россиядә Гаилә елы дип игълан ителде. Бу уңайдан Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә спорт чарасы уздырылды.

пәнҗешәмбе

Ел саен 7 февральдә Россиядә Кышкы спорт төрләре көне билгеләп үтелә. Бәйрәм Россия Олимпия комитеты инициативасы белән 2014 елда Сочида Олимпиада ачылу еллыгына багышланган.