май, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Шушы көннәрдә Менделеевск эш белән тәэмин итү үзәгенең Мобиль офисы Абалачи авылында чираттагы күчмә чара үткәрде.

Бүген, 18 майда Зәйдә "Дөнья күрергә өйрәнәм" проектын гамәлгә ашыру кысаларында чираттагы Координация советының утырышы узды.

“Шатлык” приюты тәрбиячесе Галимзянова Л.М. “Җиңү көчлеләргә килә” дигән спорт бәйрәме  уздырды. Чараның максаты булып спорт төрләренә кызыксыну, физкультура белән шөгыльләнүгә теләк уяту торды.

Казанның Совет районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре узган вакантлы эш урыннары ярминкәсенә йомгак ясады.

Менделеевск эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Кама таңнары" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тернәкләнү курсы узучы 6 балигъ булмаган граждан өчен юл хәрәкәте иминлеге Дәүләт инспекциясе җирле бүлегенә экскурсия оештырды.

Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзге һәм "Гнездышко" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютының үзара хезмәттәшлек итүе кысаларында чираттагы һөнәри юнәлеш бирүче чара уздырылды.

Спас эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Бинк" социаль-эш клубы вәкилләре белән берлектә Болгар 12 нче урта мәктәбенең һәм Кадет мәктәп-интернат укучыларына һөнәри юнәлеш бирүче хезмәт күрсәтте.

Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында Алабуга стационар социаль учреждениеләрендә ярдәм күрсәтелгәннәргә медицина хезмәтен анализлауга багышланган түгәрәк өстәл узды.

Шушы көннәрдә Олы Кайбыч авылының "Рәйхан" кафесында район башлыгы катнашында тантаналы чара узды.