апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Республика матди ярдәм күрсәтү (компенсация түләүләре) үзәгендә эш визиты белән Кырым Республикасы хезмәт һәм социаль яклау министрлыгы делегациясе һәм министр Елена Романовская булдылар.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Бүген Алабуга “Астра” мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгенә Алабуга эш белән тәэмин итү үзәге хезмәткәрләре килде.

Һөнәри юнәлеш бирү буенча хезмәт күрсәтү максатыннан Менделеевск халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Кама Таңнары" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты карамагындагылар өчен үзәк хастаханәсенә экскурсия оештырды.

Бүген Алабуга районы башкарма комитетында балигъ булмаганнар эшләре буенча Комиссиянең чираттагы утырышы узды. Чара барышында мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләрнең төрле түгәрәк һәм секцияләрдә мәшгульлек мәсьәләсе хәл ителде.

Бөтендөнья сәламәтлек көне кысаларында Яр Чаллы "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында "Сәламәт тәндә – сәламәт акыл" спорт бәйрәме узды.

Кичә Менделеевск "Өмет Яры" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгече балигъ булмаганнар өчен 86 нчы янгын-коткару бүлегенә экскурсия оештырды.

Чистай халыкны эш белән тәэмин итү үзәге директоры Владимир Пономарев "Минем шәһәр 2017” яшьләр форумында катнашты.

“Бергә булдырачакбыз” Республика проекты кысаларында Мамадыш "Кайгырту" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр өчен шәхси эшмәкәр Фәрит Галәветдиновның теплицасына экскурсия оештырылды.

Мамадыш "Кайгырту" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлегендә авыр бирелүче яшүсмерләр өчен "Киләчәккә адым" дип исемләнгән клуб оештырылды.