июнь, 2016 ел
чәршәмбе

Бүген Яшел Үзәндә психоневрологик интернатлар командалары арасында мини-футбол ярышының финал этабы узды.

Хөрмәтле социаль яклау өлкәсе хезмәткәрләре!

Социаль хезмәткәрләр көне уңаеннан иң җылы һәм ихлас котлауларны кабул итегез!

2016 нчы елның 7 июненә республиканың халыкны эш белән тәэмин итү үзәкләрендә 16368 эшсез кеше теркәлгән.

1 нче июннән 7сенә кадәр вакыт аралыгында республикада иң күп эштән китүчеләр эшкәртү сәнәгате өлкәсендә теркәлгән

2016 нчы елның 7 нче июнь көненә яр Чаллының халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә 2311 эшсез кеше теркәлгән.

Яр Чаллының "Асылташ" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты карамагындагы кече төркемдә тәрбияләнүче балалар Чаллы курчак театрында булып кайтты.

Бүген Яр Чаллының "Ышаныч" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре "Өлкәннәр өчен куркынычсызлык мәктәбе" технологиясен тормышка ашыру кысаларында социаль хезмәткәрләр өчен лекция оештырды.

8еннән алып 17сенә кадәр вакыт аралыгында Министрлык вәкилләре Азнакайның халыкны эш белән тәэмин итү үзәге эшчәнлеген тикшерәчәк.

23еннән алып 31нче майга кадәр Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының вәкаләтле вәкилләре тарафыннан Казан шәһәренең Вахитов районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең  халыкны эш белән тәэмин итү буенча дәүләт гарантияләрен үтәү, инвалидларны эшсез сыйфатында теркәү буенча эшчәнлеген тикшерде.

Кичә Лаеш шәһәренең балалар сәнгать мәктәбендә Балаларны яклау көне уңаеннан концерт узды.