октябрь, 2015 ел
дүшәмбе
Балигъ булмаганнар арасында караучысыз калуны кисәтү буенча “Веста” гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәгендә музыкотерапия элементлары белән “Музыка осени” дип исемләнәгн чара оештырылды.

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы кадрлар резервына конкурс игълан итә.

Шушы көннәрдә Азнакайның халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә өлкәннәр өчен вакансияләр ярминкәсе узды.

Шушы көннәрдә Ютазы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре ҖЧҖ, "Урыссу электромеханика заводы"нда булын кайтты, алар анда 16 ноябрьдән кыскартуга эләгүче эшчеләр белән очрашты.

Балигъ булмаганнар арасында караучысызлыкны кисәтү буенча Түбән Каманың “Веста” гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре “Синема 5” кинотеатрында фильм карауны оештырды.
Әлмәт район башлыгы Айрат Хәйруллин һәм ТР Президенты каршындагы вәкаләтле вәкиле Тимур Нагуманов “Ветеран” тернәкләндерү үзәге карамагындагыларны Халыкара өлкәннәр көне белән котлады.
Халыкара өлкәннәр көненә багышлап Теләче районы мәдәният йортында бәйрәм концерты оештырылды.
Халыкара өлкәннәр көнендә Лениногорскның "Исток – Башлангыч" халыкка комплекслы социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре концерт оештырылды.
Шушы көннәрдә Сарман районында Өлкәннәр көненә багышланган бәйрәм чаралары узды. «Возраст мудрости – прекрасная пора» концерт программасы белән Җәлил интернат-йортында өлкәннәр һәм инвалидлар өчен 7нче номерлы гомуми белем бирү мәктәбенең укучылары һәм Әлмәт торба заводы комитеты волонтерлары чыгыш ясады.
Бөгелмә районының “Радуга” гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәгендә физик мөмкинлекләре чикләнгән егетләр һәм кызлар өчен «Клип–Кляп» дип исемләнгән чара үтте.