җомга

Биектау муниципаль районының «Өмет» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге психологы Алия Нигъмәтҗанова «Апрельнең зәңгәр тасмасы» акциясен үткәрде. Ул балаларга карата көч куллануны булдырмауга юнәлдерелгән. Акциядә балигъ булмаганнар, ата-аналар, үзәк хезмәткәрләре, шулай ук Биектау районында яшәүчеләр катнашты.

24 апрельдә Казан шәһәренең Авиатөзелеш районында гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге базасында «Балигъ булмаганнарның психоэмоциональ травмаларын җиңүгә юнәлдерелгән нәтиҗәле практикалар: Казан шәһәрендәге халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге тәҗрибәсе» стажировка мәйданчыгы оештырылды.

пәнҗешәмбе

Террорчылык һәм экстремизмны профилактикалау буенча максатчан республика программасы һәм «Синең сайлау» оператив-профилактик чарасы кысаларында Биектау районының 1 нче социаль участогында социаль куркыныч төркеменә кергән балалар белән әңгәмәләр узды. Чараны «Өмет» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге белгечләре һәм балигъ булмаганнар эшләре буенча полиция бүлеге инспекторы Айнур Закиров оештырдылар.

җомга

Казан шәһәренең Мәскәү районындагы гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге психологы Вера Новикова спикер сыйфатында балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приют белгечләре өчен республика супервизиясендә чыгыш ясады. Чараның темасы – «Буллингны профилактикалау. Яшьтәшләре арасында мәрхәмәтсез мөгамәлә булган очракта балигъ булмаганнарга социаль-психологик ярдәм күрсәтү».

пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы балигъ булмаганнарга карата мәрхәмәтсез мөгамәләне профилактикалау өлкәсендәге алдынгы тәҗрибәне ачыклау һәм гомумиләштерү максатында ведомство карамагындагы оешмалар арасында балигъ булмаганнарга карата мәрхәмәтсез мөгамәләне һәм көч куллануны профилактикалау буенча социаль-тернәкләндерү эшен иң яхшы оештыруга социаль программалар конкурсы үткәрәчәк.

март, 2024 ел
сишәмбе

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

13 февральдә Казан шәһәренең Авиатөзелеш районында гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге базасында «Балигъ булмаганнарның психоэмоциональ травмаларын җиңүгә юнәлдерелгән нәтиҗәле практикалар: Казан шәһәрендәге халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге тәҗрибәсе» дигән стажировка мәйданчыгы оештырылды. Аның эшендә социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәкләре һәм балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютлар белгечләре катнашты.

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

Теләче районында «Чишмә» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлеге социаль педагогы Фәния Гайнетдинова «Без ата-аналар» технологиясе буенча дәрес үткәрде.

гыйнвар, 2024 ел
җомга

25 декабрьдә Лениногорск районының «Исток–Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге социаль педагогы Мария Исаева җенси кагылгысызлык турында мәгълүмати сәгать үткәрде.

Балаларга карата мәрхәмәтсез мөгамәләне профилактикалау программасы кысаларында Биектау районының «Өмет» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге психологы Алия Нигъмәтҗанова социаль участокларда дәрес үткәрде. «Минем сыйфатларым» темасына үткәрелгән чараларда риск төркемендәге балигъ булмаганнар һәм социаль хезмәтләр алучылар катнашты.