ноябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Чирмешән районы эш белән тәэмин итү үзәгендә Эксперт советы әгъзаларының эшсез гражданнарга үз эшен ачып җибәрү өчен финанс ярдәме күрсәтү буенча чираттагы утырышы узды.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

9 ноябрьдә "Бөгелмә электр насослары заводы" ААҖ административ бина территориясендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак.

2017 елның 16 ноябрендә "АиФ-Казан" редакциясендә Татарстан Республикасының хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры урынбасары Наталья Бутаева белән туры линиядә әңгәмә узачак.

Бөгелмә "Салават күпере" комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсендә балигъ булмаганнар өчен уен программасы үткәрелде.

Совет районы халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе хезмәткәрләре культорганизатор белән берлектә “Дуслык агачы” дигән төркемле дәрес үткәрде.

Менделеевск "Өмет Яры" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең социаль-тернәкләндерү бүлегендә "Алтын көз" социаль программалар конкурсында икенче урынны алган «Развлеченье для веселья» программасы тормышка ашырыла.

"Буыннар сәламәтлеге" проекты кысаларында Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында кул көрәше буенча ярышлар үтте.

Татарстан Республикасы сугыш, хезмәт, кораллы көчләр һәм хокук саклау органнары ветераннар Советы әгъзалары, Яшел Үзән район советы һәм "Гнездышко" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты карамагындагы балалар су спорт төрләре Сараенда өлкәннәр арасында йөзү буенча чемпионатында булдылар.

Кичә Питрәч “Шатлык” балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында тәрбияләнүчеләр өчен террорчылыкны һәм экстремизмны профилактикалау буенча "Антитеррор. Куркынычсызлык балалар өчен" дигән мультимедия фильмы күрсәтелде.