май, 2017 ел
җомга

Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү hәм социаль яклау министрлыгы, оешмалар эшчеләренең күпсанлы мөрәҗәгәтенә бәйле рәвештә хәбәр итә.

8 майда 11.00 сәгатьтә Казан шәһәре М. Җәлил исемендәге Татар академия дәүләт опера һәм балет театрында Бөек Ватан сугышында (1941-1945) Җиңүнең 72 еллыгына багышланган тантаналы чара узачак.

Бүген Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә түгәрәк өстәл форматында эш бирүчеләр белән чираттагы киңәшмә булып узды.

ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова ТР ветераннар (пенсионерлар) Республика советында тантаналы чарада катнашты.

Смәел авылында яшәүче Фирдәүс Якуп кызы Якуповнага 4 май көнне 90 яшь тулды.

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 72 еллыгын бәйрәм итү уңаеннан Биектау районында ялгыз һәм ярдәмгә мохтаҗ ветераннарга ярдәм күрсәтүгә юнәлтелгән акция старт алды.

2017 елның 11 маенда Яр Чаллы шәһәре Тынычлык проспекты 87/22 йорт адресы буенча урнашкан КАМАЗ Мәдәният сараенда эш белән тәэмин итү үзәге буш эш урыннары ярминкәсе үткәрәчәк.

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 72 еллыгын бәйрәм итү кысаларында Кама Тамагы "Богородский рай" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү комплекслы үзәге социаль педагогы Гөлназ Хөснетдинова сыйныф гомуми белем бирү мәктәбе укучылары өчен "Мин хәтерлим, мин горурланам" дип исемләнгән чара оештырды.

5 май көнне Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 72 еллыгы уңаеннан зур бәйрәм концерты узды. "Балкыш" приюты карамагындагылар янына ветераннар килде.

2017елнын 4 маенда Азнакай районының  хезмәтне саклау буенча координацион советының район башлыгы урынбасары Н.Нагимов,  Азнакай эш белән тәэмин итү үзәге директоры Л.Гафиева,  Азнакай районы авыл хуҗалыгы идарәсеннән  һәм  массакүләм мәгълүмат чараларыннан  вәкилләр катнашында күчмә утырыш булып узды.