июнь, 2016 ел
сишәмбе

9 һәм 10 июнь көннәрендә Югары Отар һәм Дәрвишләр бистәсендәге акылга зәгыйфь балалар өчен балалар интернат-йортларында Балаларны яклау көненә багышланган социаль-мәдәни анимацион чара узды. Биредә Казан Федераль Университеты һәм  Казан дәүләт мәдәният институты волонтерлары да катнашты.

Шушы көннәрдә Түбән Каманың "Веста" гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге социаль педагогы Илиза Султанова "Әкият дөньясында" дип исемләнгән дәрес оештырды.

Бүген Яшел Үзәндә мөмкинлекләре чикле булган яшүсмерләрне тернәкләндерү эшен оештыруда ведомствоара хезмәттәшлек хакында фикер алыштылар.

Бүген Арча районында "Татарстан Республикасында 2015-2020 елларда талантлар белән стратегик идарә итү" Дәүләт программасы кысаларында "Талантлар үсеше өчен экосистема һәм яшьләр иҗат олимпиадасы проекты" күргәзмәсе узды.

Бүген Түбән Кама халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре физкультура һәм спорт планын гамәлгә ашыру буенча мәдәни-ял чарысы үткәрде.