октябрь, 2014 ел
сишәмбе

Бүген Казанның халыкны эш белән тәэмин итү хезмәте үзәкләре белгечләре тарафыннан шәһәркүләм вакантлы эш урыннары ярминкәсе уздырылган.

5-7 ноябрьдә “Экспоцентр” үзәгендә (Мәскәү шәһәре, Краснопресненская урамы, 14 нче йорт, 2 нче павильон) инде дүртенче тапкыр “50 плюс. Тәҗрибәле яшьнең барлык плюслары”  дигән  IVнче Халыкара форум-күргәзмә узачак. Бу чара өлкән яшьтәге кешеләргә, аларның хокук һәм мәнфәгатьләрен яклау, социаль статусларын саклау, актив  гомерләрен озайтуга юнәлдерелгән.

Шушы көннәрдә Буада урнашкан "Гармония"  халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге каршындагы гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм бүлекчәсе  белгечләре "Преодоление" клубында  чираттагы дәрес уздырылган.
Шушы көннәрдә Казанның "Регина" кунакханә-сәламәтләндерү комплексында республиканың 70ләп доброволец хәрәкәте вәкилләре катнашында доброволецларның  республика  слеты узган.
Бүген Менделеевск халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре "Юность" Мәдәният йортында вакантлы эш урыннары ярминкәсе уздырды.