май, 2024 ел
сишәмбе

Иң мөһим бәйрәмнәрнең берсе – Бөек Ватан сугышында Җиңү көне якынлаша. Бу көн алдыннан Арчаның өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында буыннарны Бөек Ватан сугышы турындагы истәлек тирәсендә берләштерүче чара уздырырга булдылар.

Бөек Ватан сугышында Җиңүнең 79 еллыгын бәйрәм итү алдыннан бөтен ил буенча бөтенроссия патриотик акцияләре уза.

Апрель аенда ел саен үткәрелә торган «Георгий тасмасы» Бөтенроссия акциясе старт алды. Аңа Министрлыкка караган халыкка социаль хезмәт күрсәтү учреждениеләре дә кушылды.

Әлмәт районында «Опека» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль хезмәтләр алучылары арасында үзләренең якты энергетикаларын башкалар белән уртаклашырга тырышучы талантлы һәм актив кешеләр шактый. Алар арасында Хрдилет Кучеева – өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлегендә социаль хезмәтләр алучы.

май, 2024 ел
чәршәмбе

Җиңү көне алдыннан «Аталар берлеге» Бөтенроссия иҗтимагый оешмасы «Аталарыбыз җырлары» акциясен башлап җибәрә. Аңа теләгән һәркем кушыла ала.

шимбә

«Тарихи хәтер» федераль проекты кысаларында 26 апрельдә Татарстанда Бөек Ватан сугышы вакыйгалары темасына халыкара тарихи диктант узды. Җиңү диктантын бөтен республика буенча 293 ачык мәйданчыкта яздылар.

пәнҗешәмбе

Яшь буынны рухи-әхлакый һәм патриотик тәрбияләү максатларында Алексеевск районының «Кайгырту» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында гаиләләр өчен туган якны өйрәнү музеена экскурсия оештырдылар.

чәршәмбе

Биектау районының «Өмет» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге социаль хезмәткәрләре һәм «көмеш» волонтерлар маскировка челтәрләре үрәләр. Әзер әйберләр кирәкле кием һәм хатлар белән бергә махсус хәрби операция зонасына китәчәк.

сишәмбе

дүшәмбе

Бөгелмәнең «Яңарыш» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә «Окоп шәме» хәйрия акциясе узды. Чара Россиядә Меценат һәм хәйрияче көненә багышланган.