сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Әлмәт муниципаль районында инвалидлыгы булган гражданнарны эшкә урнаштыру буенча эш дәвам итә.

Балалар өчен социаль учреждениеләр арасында мини-футбол буенча турнирының зона уеннары нәтиҗәләре буенча Биектау "Өмет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең "Эверест" командасы икенче урынны алды.

«Экстремизмга – Юк!» айлыгы кысаларында «Наз» үзәге каршында эшләүче волонтерлар бу проблемага кагылышлы буклетлар таратты.

Яр Чаллы “Кояшкай” округында мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә 14 нче сентябрьдә хәйрияче «КАММИНЗ КАМА» тарафыннан инвалид балаларга бүләк ителгән тренажер мәйданчыгын ачу тантанасы узды.

Кичә Сарман халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең Күчмә офисы Петровскозаводск урта гомуми белем мәктәбендә чираттагы дәрес үткәрде.

Шушы көннәрдә Яшел Үзән халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә "Электрогазосварщик" һөнәре буенча курслар тәмамланды. 15 кеше уңышлы имтихан тапшырды.

"Экстремизмга – Юк!" айлык кысаларында Минзәлә комплекслы үзәге белгечләре Наталья Бахтигареева һәм Ольга Бывальцева балалар рәсемнәре конкурсы үткәрде.

Бөгелмә “Яңарыш” мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге белгечләре һөнәри юнәлеш бирү эшчәнлегенә зур игътибар бирә.

Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәгенең социаль эш буенча белгечләре Римма Борисова һәм Ирина Грошева 19 яшүсмер өчен №62 нче янгын бүлегенә экскурсия оештырды.