август, 2017 ел
дүшәмбе

Биектау "Өмет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре ялгыз яшәүче гражданнарны ачыклау максатыннан авыл җирлекләренә чыгуларын дәвам итә.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

2017 нче елның  11 нче августында  Яр Чаллы шәһәре “Изгелек” инвалидларны тернәкләндерү   үзәге хезмәткәре Хайбулова Рәмзия Гайнетдин кызы “Татарстан- безнең уртак йортыбыз” дигән  музыкаль кичә  үткәрде.

«Барыбыз бергә булдырабыз» Республика проекытын тормышка ашыру кысаларында «Үзем эшли алам, үзем булдырам» һөнәри юнәлеш бирү кысаларында Питрәч «Шатлык» приютында тәрбияләнучеләр тәрбиячеләре Апакимова Р.Х. белән бергәләп яшелчә үстерү эшен дәвам итә.

Шушы көннәрдә Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында "Уеннар көне" чарасы уздырылды.

Слетта катнашырга әзерләүдә приют карамагындагы балаларга ФОРПОСТ отряды катнашучылары ярдәм итә.

Лаеш физик мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге карамагындагылар эш белән тәэмин итү үзәгенең әйдәп баручы белгече Елена Антонова белән әңгәмәдә һөнәрләр турында мәгълүмат алды.

Төсле кәгазьдән аппликация Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен приютында традицион иҗади дәрес булып тора.

Шушы көннәрдә Түбән Кама "Балкыш" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында "Көчле, кыю, җитез" спорт эстафетасы узды.

Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты карамагындагылар "Инвалидлар җәмгыяте" инваспортсменнар командасы составында барлык категория инвалидлары арасында җиңел атлетика буенча Республика чемпионатында катнашты.