гыйнвар, 2017 ел
сишәмбе

Яңа ел алдыннан Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында яңа ел тамашасы оештырылды.

Бүген тантаналы рәвештә Балтач районында гомер итүче Бөек Ватан сугышы тыл хезмәтчәне Бибинур Хадиева 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

"Социаль туризм" программасын тормышка ашыру кысаларында Балтач "Наз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә тернәкләнүчеләр Кукмара туган якны өйрәнү музеенда булып кайтты.

Шушы көннәрдә Түбән Кама балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында патриотик тәрбия бирү буенча дәрес оештырылды.

Шушы көннәрдә Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге социаль педагогы Ольга Плаксина төркемле дәрес үткәрде. Чарада социаль ярдәм алучы гаиләләрдән 9-11 яшьлек 17 бала катнашты.

Баулы "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге базасында психолог һәм социаль педагог толерантлык дәресе үткәрде. Чарада 2 нче мәктәпнең 4 нче сыйныф укучылары катнашты.

Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәгендә «Не нужен клад, когда в семье лад» клубының эше башкарылып килә. Шушы көннәрдә “Сабырлык серләре” дип исемләнгән чираттагы дәрес узды.

“Шатлык” приюты тәрбиячесе Ләйсән Шәйхетдинова мәктәпкәчә балалар белән төркемле дәрес үткәрде.

Алабуга "Яңа йорт" балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приюты карамагындагылар медиабелемлек дәресендә катнашты. Әлеге дәресне Татарстан Гомумроссия халык фронты оештырып килә.

Шушы көннәрдә Түбән Кама "Веста" гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү үзәге белгечләре "Җәлил" күңел ачу комплексы администрациясе белән берлектә 25 балага мультфильм күрсәтү хәйрия чарасы оештырылды.