февраль, 2016 ел
сишәмбе

8нче февральдан алып, 16сына кадәр Министрлык вәкилләре Лаешның халыкны эш белән тәэмин итү үзәге эшчәнлеген тикшерәчәк.

18еннән алып 26 нчы гыйнварга кадәр Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының вәкаләтле вәкилләре тарафыннан Биектау районының халыкны эш белән тәэмин итү үзәгенең  халыкны эш белән тәэмин итү буенча дәүләт гарантияләрен үтәү, инвалидларны эшсез сыйфатында теркәү буенча эшчәнлеген тикшерде.

Лаешның мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә террорчылыкка каршы комплекслы чаралар үткәрелә.

Кичә Балтач районында  социаль яклауга юнәлтелгән эш нәтиҗәләре буенча гомуми җыелыш узды.

3 февральдә Казанның Яңа Савин халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак.

Шушы көннәрдә Алабуганың өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында бәйрәм чарасы узды.