май, 2015 ел
сишәмбе
Иртәгә Балык Бистәсе районы халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре эш һәм уку урыннары ярминкәсе уткәрәчәк.
Шушы көннәрдә шәһәрнең 7нче клиник хастаханәсендә “Ты не одна” проектының түгәрәк өстәл утырышы узды.
Бүген Әлмәттә  мөмкинлекләре чикле балалар өчен булган «Парус надежды» дип исемләнгән I  Региональ иҗат фестивале узды. Чара Җиңүнең 70 еллыгы һәм  балалар мәнфәгате өчен эш итү Республика стратегияләре кысаларында үткәрелде.
Балигъ булмаганнарга көч куллану  очракларын профилактикалауга юнәлдерелгән “Родительский университет” клубының эш кысаларында Түбән Каманың “Веста” гаиләгә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү  үзәгенең социаль педагогы “Безопасность детей” дигән тема белән чыгыш ясады.
Иртәгә Республиканың мәгълүмати-методик үзәге нигезендә социаль ярдәм күрсәтү өлкәсендә «Детский телефон доверия в системе профилактики суицидов несовершеннолетних» дип исемләнгән түгәрәк өстәл оештырылачак. Чара Халыкара балалар ышаныч телефоны көнен уздыру кысаларында үткәрелә.
Җиңү көне алдыннан “Махеевъ” хәйрия фонды Яр Чаллының “Доверие” халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең тәрбияләнүчеләренә яшелчәләр алып килеп ярдәм күрсәттеләр.

Биктәш авылында яшәүче сугыш ветераны Павел Ивановка 10 май көнне 90 яшь тулды.  9 май көнне тантаналы митингта юбилярны Балтач муниципаль район башлыгы Рамил Нотфуллин котлады, Президент В.В. Путиннын котлау открыткасын һәм истәлекле бүләк тапшырды.