Лениногорск яшүсмерләре өчен һөнәри юнәлеш бирүче дәрес оештырылды

2020 елның 30 июле, пәнҗешәмбе

Бүген «Исток-Башлангыч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең социаль эш буенча белгече «Һөнәрләрдән ачкычлар» дигән чара оештырды. Һөнәри юнәлеш бирүче чарада Лениногорск районының 12 балигъ булмаган социаль хезмәт алучысы катнашты.

Снежана Горбунова катнашучыларны шәһәр һәм районның алдынгы предприятиеләре һәм аларның эшчәнлек юнәлешләре белән таныштырды. Балалар төрле һөнәрләр турында белемнәрен ныгыттылар, шулай ук социаль эш буенча белгечнең нәрсә белән шөгыльләнүен һәм хәзерге дөньяда бу һөнәрнең нинди роль уйнавын белделәр.

Дәрестә катнашучыларның бу чарага карашлары бик җитди иде, балигъ булмаган балаларның күбесе үзләре өчен һөнәри юнәлеш бирү мөмкинлекләрен аңлау өчен яңа чикләр ачтылар. Һөнәри юнәлеш бирү тесты ярдәмендә алар һөнәрләр дөньясында ориентлаша алдылар.