Югары Ослан районында яшәүче 30 якын өлкән кеше кайнар линия ярдәменнән файдаланды

2020 елның 7 апреле, сишәмбе

Югары Осланның «Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә ялгыз һәм ялгыз яшәүче 65 яшьтән өлкәнрәк кешеләргә азык-төлек, беренче чиратта кирәкле товарлар һәм дарулар китерү буенча кайнар линия эшен дәвам итә.

7 апрельгә булган мәгълүматларга караганда, кайнар линиягә 26 шалтырату килеп ирешкән. Үзәк белгечләре өлкәннәргә азык-төлек китерүгә гаризалар кабул итеп кенә калмыйча, COVID-19 таралуын булдырмау максатларында тыюлар һәм чикләүләр гамәлдә булган чорда хәрәкәт итүгә махсус рөхсәт алу мәсьәләләре буенча да гражданнарга консультацияләр бирәләр.

Югары Ослан муниципаль районында ялгыз һәм ялгыз яшәүче өлкәннәргә азык-төлек китерү мәсьәләләре буенча «Өмет утравы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең кайнар линия телефоны: 8 (84379) 2-23-55.