"Алтын көз" Республика социаль программалар конкурсына нәтиҗә ясалды

2017 елның 28 сентябре, пәнҗешәмбе

"Актив озын гомер" махсуслаштырылган күргәзмә кысаларында "Алтын көз" Республика социаль программалар конкурсына йомгак ясалды.

Призлы урыннар түбәндәгечә бүленде. «Возраста у вдохновения нет» ("Илһамда яшь юк" (мәдәни эшчәнлек буенча иң яхшы программа):

1 урын – Тәтеш өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты;

2 урын – Менделеевск "Өмет Яры" социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе

3 урын  Чистай психоневрологик интернаты

«Здоровый образ жизни – основа долголетия» ("Сәламәт яшәү рәвеше – озын гомер нигезе" (актив һәм сәламәт яшәү рәвешен үстерү буенча иң яхшы программа):

1 урын – Кама Аланы психоневрологик интернаты;

2 урын – Алабуга муниципаль районында "Ышаныч" социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе;

3 урын – Әлки картлар һәм инвалидлар өчен интернат-йорты;

«Диалог поколений» ("Буыннар диалогы" (волонтерлык эшчәнлеген оештыру һәм катнашу буенча иң яхшы программа):

1 урын – Югары Ослан өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты;

«Современные возможности для старшего поколения» ("Өлкән буын өчен заманча мөмкинлекләр" (социаль-педагогик тернәкләндерү буенча иң яхшы программа):

1 урын – Чаллы өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты.

Дипломнар һәм призларны Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрының урынбасары Юлия Абдреева тапшырды.