май, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бөгелмә "Яңарыш" мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге карамагындагылар Третьяков галереясына виртуаль сәяхәт кылды.

2017 елның 23 маенда “Социаль туризм” программасы кысаларында социаль-тернәкләндерү бүлекчәсендә тернәкләнү узучы мөмкинлекләре чикле кешеләр hәм пенсионерлар Татарстан респубикасының Арча районы “Г.Тукайның дәүләт әдәби мемориаль музей комплексына” сәяхәт кылды.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Менделеевск халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре сугыш һәм хезмәт, кораллы көчләр һәм хокук саклау органнар ветераннары Советы бинасында узган вакансияләр ярминкәсендә йомгак ясады.

2016 елда формаль булмаган икътисадта 15,4 млн кеше мәшгуль булган. Күпчелек формаль булмаган секторда мәшгульлек көньяк төбәкләренә хас: Краснодар өлкәсендә (734 мең кеше), Дагыстанда (662 мең кше), Ростов өлкәсе (623 мең кеше).

Кичә, 24 май көнне Баулы "Шәфкать" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге базасында юлда йөрү кагыйдәләре буенча викторина узды.

Яр Чаллы “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясенә кунаклар килде.