май, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Халыкара гаилә көне уңаеннан Татарстан Республикасы халыкка социаль хезмәт күрсәтү учреждениеләрендә бик күп кызыклы чаралар һәм очрашулар уздырылды.

Яр Чаллы шәһәренең «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең көндезге тору бүлеге шәһәрнең төрле социаль, медицина, мәгариф учреждениеләре, шулай ук волонтерлык оешмалары белән актив хезмәттәшлек итә. Бу социаль хезмәтләр алучыларның күзаллауларын һәм коммуникатив статусын киңәйтергә, аларның тернәкләндерү дәрәҗәсен арттырырга мөмкинлек бирә.

май, 2024 ел
дүшәмбе

«Тәтеш балкышы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге һәм «Форпост» яшьләр формированиеләре үзәге белгечләре Георгий тасмасыннан брошь ясау буенча мастер-класс оештырдылар. Чарада мөмкинлекләре чикле балаларны тәрбияләүче гаиләләр катнашты.

шимбә

Мөмкинлекләре чикләнгән кешеләрнең хезмәт эшчәнлеге өчен шартлар тудыру максатыннан, Казан шәһәрендәге халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең көндезге тору бүлегендә «Кәгазь төргәкләр ясау буенча хезмәт остаханәсе» проекты тормышка ашырыла.

Яр Чаллының «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә психологның социаль-психологик эшенең төп максаты – социаль хезмәтләр алучыларның мөстәкыйльлек дәрәҗәсен камилләштерү, көн саен барлыкка килә торган тормыш мәсьәләләрен чит ярдәмсез хәл итү күнекмәләрен формалаштыру.

дүшәмбе

20 апрельдә Яр Чаллы шәһәренең «Изгелек» инвалидларны тернәкләндерү үзәгенең көндезге тору бүлегенең социаль хезмәтләр алучылары инвалидлар һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән затлар арасында «Абилимпикс» һөнәри осталык буенча региональ чемпионат кысаларында авыр һәм күпсанлы үсеш бозулары булган затлар өчен Мөмкинлекләр фестивалендә катнаштылар.

пәнҗешәмбе

Казан шәһәренең халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең көндезге тору бүлеге базасында 15 апрельдә «Менталь тайпылышлары булган кешеләрдә социаль-көнкүреш һәм социаль-тирәлек күнекмәләрен формалаштыру практикасы» стажировка мәйданчыгы эше кысаларында практикага юнәлдерелгән очрашу узды.

16 апрельдә Яр Чаллы шәһәренең «Изгелек» инвалидларны тернәкләндерү үзәгендә Мөмкинлекләр фестиваленә әзерлек кысаларында беләзек үрү буенча мастер-класс үткәрделәр. Чарада көндезге тору бүлегенең социаль хезмәт алучылары катнашты.

сишәмбе

Яр Чаллы шәһәренең «Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгендә «Балта эше остаханәсе» кабинетында дәресләр дәвам итә. Чараларда көндезге тору бүлегенең социаль хезмәт алучылары катнаша.

дүшәмбе

5 апрельдә Зәй районы «Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең көндезге тору бүлегендә социаль хезмәтләр алучылар балчыктан Пасха сувенирлары ясау буенча иҗади мастер-класста катнаштылар. Чара тәҗрибәле педагог Лилия Кузьмина җитәкчелегендә «Энергетик» мәдәният сарае базасында узды.