Арчада ачык гаилә көнендә йөзгә якын ата-ана катнашты

2024 елның 27 сентябре, җомга

Арча районындагы «Өмет чаткысы» мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге Россиядә Гаилә елы кысаларында актив эш алып бара. Һәр айның соңгы сишәмбесендә учреждениедә ачык гаилә / ата-аналар көннәре үткәрелә, аларга район хакимияте, сәламәтлек саклау, мәгариф, мәдәният, спорт өлкәләре, халыкны эш белән тәэмин итү үзәге, социаль яклау һәм башка ведомство вәкилләре чакырыла.

Сентябрьдә ата-аналар көннәре балалар бакчалары территориясендә, ата-аналар белән күчмә очрашулар форматында узды.

Учреждение җитәкчесе Гөлсинә Шәйхелисламова 23 һәм 24 сентябрьдә 4, 5, 11 нче санлы балалар бакчаларында ата-аналар белән очрашулар үткәрде. Балаларга иртә ярдәм күрсәтү турында сөйләштеләр, мөмкинлекләре чикләнгән балаларга тернәкләндерү хезмәтләре күрсәтү мәсьәләләре, 3 яшькә кадәр инвалид булмаган балаларга тернәкләндерү үзәгендә хезмәт алу мөмкинлеге турында фикер алыштылар. Әти-әниләр бик күп кызыклы мәгълүмат алдылар, үз сорауларына җаваплар һәм борчыган сораулар буенча консультация алдылар.

Гаилә көнендә 94 ата-ана катнашты.