«АК БАРС СОЗИДАНИЕ» Хәйрия фонды эш нәтиҗәләре турында сөйләде

2021 елның 7 декабре, сишәмбе

3 декабрьдә Казанда «АК БАРС СОЗИДАНИЕ» Хәйрия фонды тарафыннан БМОның тотрыклы үсеше максатларына ирешүгә ярдәм итү кысаларында төп проектларны гамәлгә ашыру нәтиҗәләре турында сөйләде. Чарада Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры урынбасары Юлия Абдреева да катнашты.

Фонд эшчәнлегенең 15 ел эчендә республика һәм федераль дәрәҗәдәге социаль әһәмиятле проектлар гамәлгә ашырылды. 400 меңнән артык граждан колачланды, 2,5 миллиард сумнан артык ярдәм күрсәтелде.

Фонд эшчәнлегенең өстенлекле юнәлешләренең берсе – мәгариф, рухи-әхлакый тәрбия һәм ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган балаларны эш белән тәэмин итү өлкәсендә «социаль лифтлар» системасын формалаштыру өчен шартлар тудыру. Чара вакытында тәкъдим ителгән 7 проект арасыннан 5 проект ятим балаларга ярдәм итүгә юнәлдерелгән.

Юлия Абдреева чараның башка мөхтәрәм кунаклары белән бергә «Тәмле-татлы Татарстан» конкурсы җиңүчеләрен котлады һәм дипломнар тапшырды.