гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Бөгелмә «Радуга» комплекслы үзәге гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре Марина Токмачева һәм Светлана Кирдина әкияти урманга экскурсия оештырды.

Арча үзәк китапханәсендә “Өмет  чаткысы” тернәкләндерү үзәге балалары өчен Ленинград блокадасының 75-еллыгы уңаеннан чара уздырылды. Анда балалар        И. Миксонның  “Жила, была” китабы белән таныштылар. Бу китапта Ленинградта яшәүче гади кыз Таня Савичеваның сугыш вакытындагы авыр тормышы, аның чиксез кайгылары турында язылган.

Кичә Буада вакантлы эш урыннары ярминкәсе узды.

Иреклеләр Елы кысаларында «Тәтеш балкышы» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре түгәрәк өстәл үткәрде.

2018 елның 25 гыйнваренда,  «Тылсым» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре Кукмара шәһәрендә яшәуче социаль хезмәтләрдән  файдаланучы Венера Галиевна белән   «Школа  долголетия» программасы буенча  лекция оештырды.

Яр Чаллы шәһәре “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә  24нче гыйнварда  “Кыш көне рәхәт!» исемле чара узды.

Казанның Совет районы буенча халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре вакансияләр ярминкәсенә йомгак ясады.

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

2018 елның апрель аенда «Безнең Татарстан» VIII Республика яшьләр форумының финалы узачак.

Түбән Кама «Балкыш» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында «Эрудиты» интеллектуаль түгәрәге актив эшли. Чираттагы түгәрәк 25 гыйнварда студентлар көнендә узды.