февраль, 2017 ел
чәршәмбе

17 һәм 21 февральдә ведомствоара комиссия әгъзалары социаль куркыныч хәлдә булган гаиләләрнең яшәү шартын тикшерү максатыннан рейдлар оештырылды.

Статистик мәгълүматларга караганда, 2017 нчы елның 21 нче февраль көненә республиканың халыкын эш белән тәэмин итү үзәкләрендә 15 597 эшсез кеше теркәлгән. Бу узган атнага караганда 232 кешегә күбрәк. Шулай итеп, Татарстанда эшсезлек дәрәҗәсе 0,76% күрсәткечендә саклана.

2017 нчы елның 21 нче февраль көненә Яр Чаллы шәһәре халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә рәсми рәвештә 1790 эшсез кеше теркәлгән. Бу үткән атна белән чагыштырганда 3 кешегә күбрәк.

Кичә, 21 февраль көнне, Россия Федерациясе Советы Дәүләт Думасы депутаты Айрат Хәйруллин Чистай "Юлдаш" өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты карамагындагыларны якынлашып килүче Ватанны саклаучылар һәм Халыкара хатын-кызлар көне белән котлады.

Бүген, 22 февральдә, Биектау "Өмет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге белгечләре волонтерлар белән берлектә Бөек Ватан сугышы ветераны Әгзәм Җиһаншинның йортында булып кайтты.

Ватанны саклаучылар көнен бәйрәм итү кысаларында республика иҗтимагый оешма бүлеге рәисе Булат Зыятдинов инициативасы буенча Балтач районында бәйрәм чаралары узды.

«2014-2020нче елларда Татарстан халкы арасында наркоманияне профилактикалау» программасы кысаларында Казан шәһәре халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге күрсәтү дәүләт автоном учреждениясеның Совет районындагы гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү булеге хезмәткәрләре «Минем сәламәтлегем» дип исемләнгән төркемле дәрес уздырды.

Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә талантлы инвалидлар һәм пенсионерларның иҗат эш күргәзмәсе оештырылды.

Түбән Кама халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре хәрби хезмәттән азат ителгән гражданнар өчен оештырылган вакансияләр ярминкәсенә йомгак ясады.

2 март көнне Чаллыда 13 предприятие һәм оешманың кадрлар хезмәте вәкилләре катнашында вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак.