Югары Ослан районының социаль-тернәкләндерү консилиумының чираттагы утырышы узды

2020 елның 14 июле, сишәмбе

Бүген Югары Ослан муниципаль районында «Өмет утравы» комплекслы үзәгендә районның профилактика системасы субъектлары катнашында муниципаль социаль-тернәкләндерү консилиумының чираттагы утырышы узды. Балигъ булмаган алты бала тәрбияләнүче өч гаилә эше каралды.

Утырыш нәтиҗәләре буенча консилиум әгъзалары Балигъ булмаганнар эшләре һәм аларның хокукларын яклау комиссиясе каршында, нәтиҗәгә ирешмичә, ике балигъ булмаган бала тәрбияләүче бер гаиләне ведомствоара учеттан төшерү, ике балигъ булмаган бала тәрбияләүче бер гаиләне уңай реабилитация үтү турында карар кабул иттеләр. Өченче гаиләне башлангыч этаптан патронлаштыруның төп этабына күчерергә карар кылынды.