гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Зәй шәһәре мәшгульлек үзәге хезмәткәрләре һәм «Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге үзара хезмәттәшлеген дәвам итә.

Статистик мәгълүматларга караганда, 2018 нчы елның 30 нче гыйнвар көненә республиканың халыкын эш белән тәэмин итү үзәкләрендә 12 324 эшсез кеше теркәлгән. Бу узган атнага караганда 405 кешегә күбрәк. Шулай итеп, Татарстанда эшсезлек дәрәҗәсе 0,6% күрсәткечен тәшкил итте.

Соңгы мәгълүматлар буенча, Чаллыда рәсми рәвештә 1164 эшсез граждан теркәлгән, узган атнага караганда бу 50 кешегә күбрәк.

Кама Аланы психоневрологик интернатында заманча медик-социаль технологияләр кулланып, комиссия утырышы узды.

Кичә ТР хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры Эльмира Зарипова Лаеш муниципаль районына эшлекле сәфәр кылды.

Кичә Зәй «Шатлык» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге базасында Татарстан Республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы карамагындагы халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау органнарының 2017 елга эш йомгаклары буенча киңәшмәсе узды.

Алабуга өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында яшәүчеләр көн саен шашка, шахмат, домино уйный.

“Балигъ булмаганнарга хокукый тәрбия бирү” Программасын тормышка ашыру кысаларында Минзәлә халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгендә интерактив уен үткәрелде.