Кайбыч районында ведомствоара комплекслы чара узды

2017 елның 14 июле, җомга

Муралинский мәдәният йортында психоактив матдәләр куллану кисәтүгә багышланган тармакара чара узды.

Чараны оештыручылар булып Муралинский мәдәният йорты методисты, "Яшьлек" яшьләр хәрәкәте җитәкчесе Венера Фруэнтова, Муралинский авыл китапханәсе методисты Миләүшә Әхмәтова торды. Чарада шулай ук авыл җирлеге башлыгы Ринат Зиннәтуллин, авыл җирлеге участковые Радик Фәсхетдинов, фельдшер Фәридә Сибгатова, "ЦКДОН" директоры Венера Сафиуллина, наркология кабинеты шәфкать туташы, Кайбыч "Өмет" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге психологы Эльвина Халикова катнашты.

Яшьләр хәрәкәте вәкилләре театральләштерелгән тамаша белән чыгыш ясадылар. Аннан соң, гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе психологы төркемле чара уздырды.