Яр Чаллыда күчмә республика семинары узды

2024 елның 1 марты, җомга

Яр Чаллы шәһәренең «Нур» яшьләр үзәге базасында «Яр Чаллы шәһәренең тернәкләндерү үзәкләре шартларында социаль тернәкләндерү» дигән күчмә республика семинары узды, аны, башкарма комитет һәм социаль яклау идарәсе ярдәме белән, «Кояшкай» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәге «Изгелек» инвалидларны тернәкләндерү үзәге белән берлектә оештырды.

Семинарда башкарма комитет җитәкчесе урынбасары Рамил Хәлимов, социаль яклау идарәсе башлыгы Ленар Шакиров, шулай ук Татарстан Республикасының инвалидларны тернәкләндерү үзәкләре һәм мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәкләре директорлары һәм белгечләре катнашты. Хөрмәтле кунаклар сыйфатында ТР Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы вәкилләре чакырылган иде.

Спикерлар булып сугыш ветераннары өчен госпитальнең пациентларны медицина тернәкләндерүе бүлеге мөдире Лариса Крылова һәм Һөнәри компетенцияләрне үстерү үзәге җитәкчесе Анна Сидоренко чыгыш ясады.

Семинарда «Абилимпикс» хәрәкәтен үстерү мәсьәләләре, инвалидларны социаль яклау турындагы законнардагы үзгәрешләр каралды.

Белгечләр өчен социаль хезмәт күрсәтү өлкәсендә тәҗрибә уртаклашу өчен интерактив мәйданчык оештырылды. Яр Чаллы шәһәренең социаль учреждениеләренең сәнгать-кулланма иҗаты күргәзмәләренә, интерактив мәйданчыкка барырга, мастер-классларда катнашырга мөмкин иде.

Семинар ахырында катнашучылар тернәкләндерү үзәкләрендә булдылар, анда учреждениеләр эшчәнлеге белән таныштылар.