Укытучылар, табиблар, социаль хезмәткәрләр һәм башкалар шифаханә-курорт дәвалануына сертификат ала ала

2023 елның 16 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2023 елның 11 мартындагы 230 номерлы карары нигезендә кайбер дәүләт учреждениеләре хезмәткәрләрен шифаханә-курорт дәвалау белән тәэмин итү буенча пилот проекты 2023 елның 31 декабренә кадәр озайтылды. Быел сертификатны социаль хезмәт күрсәтү, сәламәтлек саклау, мәгариф, мәдәният, яшьләр сәясәте, физик культура һәм спорт учреждениеләре хезмәткәрләре, шулай ук муниципаль хезмәткәрләр ала ала.

Сертификат алу хокукына уртача айлык кереме сертификат алу өчен гариза бирү ае алдыннан 6 календарь ай алдыннан соңгы 12 календарь ай эчендә Татарстан Республикасы буенча эшкә яраклы халык өчен яшәү минимумы дәрәҗәсенең 500 % артмаган хезмәткәрләр ия. Шулай ук гражданнарның милек белән тәэмин ителеш дәрәҗәсе дә исәпкә алына.

Сертификатның номиналь бәясе 25 мең сум тәшкил итә. Аның белән үзең сайлаган шифаханә-курорт оешмасында шифаханә-курорт дәвалануына юллама өчен тулысынча яки өлешчә түләргә мөмкин. Шул ук вакытта әлеге оешма Татарстан Республикасы территориясендә урнашкан, Россия Федерациясе курорт фондының дәүләт реестрына кертелгән һәм Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы белән тиешле килешү төзегән булырга тиеш.

Сертификат исемле документ булып тора. Аны алу өчен шифаханә-курорт дәвалануына мохтаҗ булган хезмәткәргә яшәү урыны буенча территориаль социаль яклау органына гариза һәм кирәкле документлар белән мөрәҗәгать итәргә кирәк.