Татарстан Хөкүмәте 2023 елга айлык түләүләр күләмен билгеләде

2022 елның 6 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасының Министрлар Кабинеты 2023 елга айлык акчалата һәм башка түләүләр күләмен билгеләде.

Татарстан Хөкүмәте Карары республиканың хокукый мәгълүмат порталында урнаштырылган.

Шулай итеп, 2023 елның 1 гыйнварыннан «Татарстан Республикасында халыкка адреслы социаль ярдәм күрсәтү турында» Татарстан Республикасы Законының 4-8 статьяларында каралган түләүләр, шул исәптән хезмәт ветераннарына, дәүләт бүләкләренә лаек булган гражданнарга, реабилитацияләнгән гражданнарга, ятим балаларга һәм ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларга түләүләр 1,061%ка индексацияләнәчәк.

2023 елда айлык түләүләр күләме:

хезмәт ветераннарына, дәүләт бүләкләре белән бүләкләнгән затларга – 581 сум;

1941-1945 елларда тылда кимендә 6 ай эшләгән затларга – 867 сум;

сәяси репрессияләрдән зыян күргән дип танылган гражданнарга – 727 сум;

ата-ана тәрбиясеннән мәхрүм калган ятим балаларга – 10 326 сум (мәктәпкәчә яшьтәге балалар өчен) һәм 11 907 сум (укучылар өчен);

ятим балаларга юл өчен түләү – 354 сум.