гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

Иртәгә, 18 гыйнвар көнне Зәй эш белән тәэмин итү үзәгендә вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак. Чарада алты оешма, алар арасында «СМП-Нефтегаз», ПАО «КАМАЗ» Литейный завод, ПАО «Таттелеком» Набережно-Челнинский ЗУЭС Нижнекамский МРУЭС,  коммерцияле булмаган спорт учреждениесе «Центр спортивной подготовки «Ялта-Зай», «мефро уилз Руссиа Завод Заинск» ҖЧҖ, «Заинское лесничество».

Статистик мәгълүматларга караганда, 2018 нчы елның 16 нчы гыйнвар көненә республиканың халыкын эш белән тәэмин итү үзәкләрендә 11 453 эшсез кеше теркәлгән. Бу узган атнага караганда 433 кешегә азрак. Шулай итеп, Татарстанда эшсезлек дәрәҗәсе 0,56% күрсәткечендә саклана.

Соңгы мәгълүматларга килгәндә, Казан халыкны эш белән тәэмин итү үзәгендә рәсми рәвештә 3714 эшсез кеше теркәлгән. Бу үткән атна белән чагыштырганда 178 кешегә азрак.

Кичә Әлмәт эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре «Әнием-эшли» коворкинг-үзәгенең җирле филиалына йөрүчеләр алдында чыгыш ясады.

Ел саен раштуа бәйрәмнәре вакытында Возрождение» мөмкинлекләре чикле балалар һәм яшүсмерләр өчен тернәкләндерү үзәгендә Семен Верхотурский якшәмбе мәктәбендә тәрбияләнүчеләре була.

Кукмара «Тылсым» халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлекчәсе белгечләре сәламәт яшәү рәвешен пропагандалаучы чара оештырды.

Менделеевск «Өмет Яры» халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең социаль-тернәкләндерү бүлекчәсе«Затейница» иҗади студиясендә шөгыльләнүче өлкән яшьтәге гражданнар һәм инвалидлар сабын ясау технологиясен үзләштерәләр.

«Ышаныч» халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге һәм башка социаль учреждениеләр хезмәткәрләре «Рус ишарә теле» мастер-классында катнашты.

Түбән Кама «Балкыш» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында «Туклану һәм сәламәтлек» диспуты үтте. Балаларга кызыклы презентация күрсәттеләр.

Яңа ел алдыннан Түбән Кама «Балкыш» балалар һәм яшүсмерләр өчен социаль приютында бик күп бүләкләр белән кунаклар килде.