октябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Халыкның тормыш дәрәҗәсен арттыру, хезмәт, чит ил хезмәткәрләрен җәлеп итү мәсьәләләре буенча Республика комиссиясе катнашлыгы ярдәмендә эш бирүчеләр хезмәткәрләренә бурычларын кайтаруын дәвам итә.

Чистай эш белән тәэмин итү үзәгендә "Сатучы" белгечлеге буенча һөнәри сайлап алу үткәрелде.

"Абилимпикс" инвалидлыгы булган кешеләр өчен һөнәри осталык буенча III Милли чемпионатының Төбәк этабы кысаларында 2017 елның 10 октябрендә сәгать 10.00-14.00 сәгатьтә вакансияләр ярминкәсе үтәчәк.

Һөнәри юнәлеш бирү эше кысаларында Бөгелмә халыкны эш белән тәэмин итү үзәге белгечләре тарафыннан "Ялкын" яшүсмер социаль приютында тәрбияләнүчеләр өчен пластик тәрәзәләр һәм ишекләр җитештерү заводына экскурсия оештырылды.

Халыкара өлкәннәр көне кысаларында Минзәлә өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йортында чаралар үткәрелде.

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең күпсанлы мөрәҗәгатьләре белән бәйле рәвештә Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

"Тәтеш балкышы" үзәге өйдә социаль хезмәтләр күрсәтү бүлекчәсенең белгечләре "Файдалы эшләр атнасы" дигән акция үткәрделәр. Чара  Көзге игелек атнасы һәм өлкәннәр Декадасына багышланган иде.

2-3 кешедән торган  социаль хезмәткәрләр төркеме атна дәвамында социаль хезмәтләр алучыларга өйләренә барып өстәмә социаль-көнкүреш хезмәтләре күрсәттеләр. Бу хезмәтләрнең исемлегенә  иң кирәкле эшләр керде: бакча, йорт яны территориясен җыештыру, торак урыны генераль җыештыру .

“Яр Чаллы шәһәре” округында мөмкинлекләре чикләнгән балаларны һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү “Кояшкай” үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә  Картлар көне кысасында оешма ветераннары өчен очрашу оештырылды.

Өлкәннәр ункөнлеген үткәрү кысаларында Кукмара "Тылсым" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең "Наз" социаль-тернәкләндерү бүлекчәсендә актив пенсионерларның кул эшләнмәләре күргәзмәсе оештырылды.

Татарстан Республикасы Икътисад Министрлыгының актлар залында Россия өчен уникаль булган "Социаль проектлаштыру һәм социаль проектлар белән идарә итү" программасын тәмамлаучыларга дипломнар тапшыру тантанасы булды.