февраль, 2017 ел
дүшәмбе

Оешма һәм предприятиеләр хезмәткәрләренең күп санлы мөрәҗәгатенә җавап итеп Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә.

Шушы көннәрдә Зәй "Шатлык" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балаларга социаль ярдәм күрсәтү бүлеге белгечләре социаль хезмәт алучылар өчен Ватанны саклаучылар көненә багышланган чара үткәрде.

Иртәгә, 21 февральдә Түбән Кама эш белән тәэмин итү үзәгендә хәрби хезмәттән азат ителгән гражданнар өчен вакантлы эш урыннары ярминкәсе узачак.

“Өлкән кешене гаиләгә алу” пилот проекты кысаларында Мамадыш "Кайгырту" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге директор урынбасары Гөлнара Давыдова, өйгә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлеге мөдире Светлана Сорокина, психолог Алиса Васильева гаилә карамагына алынган Мария Мальцеваның яшәү сыйфаты һәм дәрәҗәсен тикшерде.

«Шатлык» приютында  “Барыбыз бергә булдырабыз” республика проекыты кысаларында балалар тәрбиячеләре Апакимова Р.Х. белән берлектә петуния чәчәге утырттылар.

Бүген Лаеш "Алтын көз" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге хезмәткәрләре гигиена кагыйдәләрен белү буенча әзерлек һәм аттестация үтте.

Бүген Министрлыкта видеоконференция режимында чираттагы киңәшмә узды. Биредә министрлык карамагындагы учреждениеләрнең, социаль яклау бүлекләренең җитәкчеләре катнашты.

Яр Чаллы “Кояшкай” мөмкинлекләре чикләнгән балалар һәм яшүсмерләрне тернәкләндерү үзәге Дәүләт автономияле социаль хезмәт күрсәтү учреждениясендә Ватанны саклаучылар көненә багышланган күргәзмә узды.

Шул уңайдан Балтач муниципаль район контроль хисап палатасы рәисе Равил Кәримов, “Наз” социаль хезмәт күрсәтү үзәге директоры Гөлнара Әхмәдиева, социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе мөдире Әнисә Хәйруллина, Нөнәгәр авыл җирлеге башлыгы Алфред Әхмәтханов, “Кызыл юл” авыл хуҗалыгы җитештерү кооперативының баш агрономы Рәис Сафиуллиннар юбилярны котлап, изге теләкләрен җиткерде

2017 елның февраль ае дәвамында Биектау "Өмет" халыкка социаль ярдәм күрсәтү комплекслы үзәге социаль педагоглары авыл җирлекләрендә торучы социаль хезмәт алучылар арасында сәламәт яшәү рәвешен пропагандалый.