"Тәтеш балкышы" үзәге хезмәтмәткәрләре йортларның җылыту сезонына әзерлеген тикшерде

2018 елның 19 сентябре, чәршәмбе

Тәтеш районында 18 сентябрьдә гражданнарның торак йортларында җылыту сезонына әзерлеген ачыклау буенча чираттагы комиссия чыгышы булды.

Татарстан республикасы Апас ППС отряды Олы Шәмәк авылы оешкан төркеме хезмәткәре В.Свидетелев, Тәтеш муниципаль районы Башкарма комитеты каршындагы опека һәм попечительлек секторы белән эшләү буенча баш белгеч А.Галиева  һәм "Тәтеш балкышы" халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәге социаль эш буенча белгеч Е.Таранова коммиссия составында ике авыл җирлегендә тикшерү үткәрелде.

Байраш авылында пенсионерларны Байраш авыл җирлеге башкарма комитеты җитәкчесе А.Губеев, Льяшово авыл җирлегендә Л.Седугина, Льяш ФАП мөдире-фельдшер М.Канашева һәм Бисәр авыл җирлеге әйдәп баручы китапханәче тикшерде. Барлык пенсионерлар да янгын куркынычсызлыгы буенча инструктаж алды, кагыйдә бозулар ачыкланган очракта аларны бетерү буенча киңәшләр бирелде.